240808973_384310250101383_5943473037701794136_n_edited.jpg

WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO JĘZYKA RUCHU

"ZAUFAJ SWOJEMU CIAŁU"

EDYCJA I

 

WARSZTAT WPROWADZAJĄCY DO JĘZYKA RUCHU


"ZAUFAJ SWOJEMU CIAŁU"


EDYCJA I

Wewnętrzne przewodnictwo przemawia do nas przede wszystkim poprzez uczucia i mądrość ciała, a nie poprzez intelektualne zrozumienie. Jeżeli poszukujemy wewnętrznego przewodnictwa jedynie za pomocą intelektu – utykamy w poszukiwaniach i uciszamy je. Intelekt jest najskuteczniejszy, jeśli służy intuicji, sercu i duszy”. (Ch. Northrup)

Szukasz lepszego kontaktu ze swoim ciałem, poczucia integracji? Ciekawi Cię jak poprzez ruch mogą wyrażać się Twoje emocje, myśli, potrzeby i intencje Myślisz o rozwoju zawodowym w kierunku pracy poprzez ciało i potrzebujesz wprowadzenia?

Już 20-21 listopada przygotowaliśmy dla Ciebie weekendowy Warsztat Wprowadzający do Języka Ruchu pt. „Zaufaj swojemu ciału”.

W trakcie ponad dziesięciu godzin warsztatowych, będziemy zwracać się w kierunku naszej wewnętrznej mądrości, płynącej z ciała, poznając i doświadczając pierwszego, naturalnego języka- jakim jest Język Ruchu. W każdym z nas jest głos mądrości gotowy nas poprowadzić ku temu, co jest dobre dla nas, zgodne z nami. Żeby do niego dotrzeć i usłyszeć go, kluczowe jest budowanie poczucia siebie, osadzenia w ciele i zaufanie do niego. Zaufanie do ciała, bycie w dobrym kontakcie z nim:

 • pozwala lepiej zrozumieć siebie, drugiego człowieka,

 • zwiększa naszą empatię, szacunek do siebie, uważność w relacjach, wrażliwość na naturę

Dzięki zrozumieniu swojego ruchu możemy zaobserwować to, co często nieświadomie wyraża się poprzez ciało. Możemy prawdziwie poczuć tematy życiowe, które mieliśmy już wiele razy okazję przegadać i zrozumieć na poziomie umysłu. Ta nowa cielesna perspektywa znanych tematów, potrafi zaprosić do naszego życia zmiany w łagodny, bezpieczny sposób.

PODCZAS WARSZTATU MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ:

 • medytacji w oddechu i ruchu
  ucieleśnionej pracy z intencją
  poznania kilku aspektów Języka Ruchu LBMS

 • świadomego ruchu w określonych frazach i improwizacji na różne tematy

 • ucieleśniania myśli, emocji, tematów obecnych w Twoim życiu

 • uważnego doświadczania siebie, ruchu w parach i doświadczenia ucieleśnionej relacji z cała grupą

LOGISTYKA I ZAPISY

 • TERMIN:

9-10 października 2021
sobota godz. 10.30-17.30; niedziela godz. 10.30-14.00

 • LOKALIZACJA:

Ośrodek Terapeutyczno Rozwojowy Holipsyche
pl. Lelewela 2, Warszawa

 • INWESTYCJA:

450 zł, przy wpłacie do 10 listopada – 400 zł

 •  ZAPISY:

beata@madrecialo.pl
marta@madrecialo.pl

20-21 LISTOPADA

OŚRODEK TERAPEUTYCZNO-ROZWOJOWY HOLIPSYCHE

 ZAPISY:

BEATA@MADRECIALO.PL
MARTA@MADRECIALO.PL

METODY PRACY

W swojej pracy korzystamy z Języka Ruchu w podejściu Laban Bartenieff (LBMS) oraz rozwojowego aspektu terapii tańcem i ruchem (DMT).

Język Ruchu LBMS mówi o 4 kategoriach, pozostających ze sobą w relacji: ciało, jakości ruchowe, kształt i przestrzeń, które odpowiadają kolejno za: doświadczenie, emocje, relacje, myślenie. Dotyczą m.in. tematu: ekspresji i wykonywania zadań, kontakt ze sobą i z innymi, wysiłku i regeneracji.

Terapia tańcem opiera się na idei, że umysł i ciało są nierozłączne - ruch ciała odzwierciedla osobowość i wewnętrzny stan emocjonalny, a zmiany w ruchu mogą prowadzić do zmian w psychice, wspomagając rozwój. Ruch jest rozumiany w sposób symboliczny, jest metaforą życia.

 

PROWADZĄCE

BEATA RUTKOWSKA, MARTA SMAGOWICZ

Współzałorzycielki Fundacji Mądre Ciało

BEATA RUTKOWSKA

Uczę jak poprzez rozumienie języka ciała i emocji, odnajdywać drogę do siebie, swojej autentyczności i marzeń. Jestem Trenerką Języka Ruchu i świadomej pracy z ciałem, absolwentką Podyplomowej Psychologii Społecznej na SWPS, trenerką umiejętności miękkich i coachem, tancerką od dziecka i instruktorką tańca z 13 letnim doświadczeniem.


Obecnie integruję swoje doświadczenia z zakresu psychologii, coachingu, tańca realizując, warsztaty świadomej pracy z ciałem i ruchem, sesje i szkolenia indywidualne, oparte o narzędzia Języka Ruchu Laban/Bartenieff (LBMS) oraz rozwojowego aspektu Terapii Tańcem i Ruchem (DMT). Ucieleśnienie jest dla mnie drogą do życia zgodnego ze swoim wewnętrznym przewodnictwem, w poczuciu misji, wolności wyrażania siebie i potrzeb duszy.

MARTA SMAGOWICZ

Ruch i taniec są dla mnie sposobem na dobre życie w bliskim kontakcie ze sobą. Jestem zafascynowana bogactwem, jakie język ruchu wniósł do mojego życia i relacji. Dlatego jako trenerka Języka Ruchu i świadomej pracy z ciałem dzielę się doświadczeniem praktyki ruchu i świadomego życia w ciele prowadząc warsztaty.


Od wielu lat jestem związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Cieszę się, że mogę teraz współtworzyć organizację zajmującą się świadomym życiem w ciele i językiem ruchu. Ukształtowała mnie działalność społeczna w środowisku Stowarzyszenia Polis. Kocham taniec, który jest obecny w moim życiu od dziecka. Praktyka improwizacji i LBMS dają mi poczucie swobody, wolności i radości.

 

DANE DO PRZELEWU

Fundacja Mądre Ciało
ul. Jaszowiecka 8/116
02-934 Warszawa
Numer konta: 65114020040000330280820642
Tytuł przelewu: imię, nazwisko, data wybranych warsztatów. 
Tancerze