POZNAJ NASZ ZESPÓŁ

Tworzymy środowisko osób, które posiadają wiedzę i profesjonalne przeszkolenie w zakresie języka ruchu i jego rozwojowej, zdrowotnej funkcji oraz superwizują swoją pracę, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo i stale podnosić swój rozwój. 

Tworzymy społeczność instruktorów, trenerów, praktyków, propagatorów, terapeutów, tancerzy, fizjoterapeutów, zintegrowanych wokół idei propagowania Języka Ruchu i wyszkolonych w tym zakresie

 
23593551_146343769324648_613229702441111

AGNIESZKA SOKOŁOWSKA

Superwizorka i psychoterapeutka tańcem i ruchem, certyfikat Laban/Bartenieff International Movement Studies oraz BodyMind Dancing. Z wykształcenia akademickiego psycholog. Jestem pasjonatką autentycznego kontaktu, jaką daje ruch i kontakt z drugim człowiekiem.


Od 18 lat pracuję jako terapeutka, nauczycielka i superwizorka. Razem z Karen Studd stworzyłyśmy i prowadzimy KURS Świadome ciało, język ruchu. Wykorzystanie LBMS i technik terapii tańcem i ruchem w pracy własnej i z innymi. W Fundacji dzielę się swoim kilkunastoletnim doświadczeniem i doradzam merytorycznie.


Język ruchu jest według mnie powrotem do domu-ciała. Dzięki niemu pogłębia się empatia, świadomość, szacunek do siebie i innych i całej natury. Budowanie świadomości ciała połączonej z emocjami i myśleniem działa prewencyjnie, jeśli chodzi o przemoc, agresję i leczy z traum przeszłości , które w obecnym świecie każdy ma i które zapisują się w ciele. Dzięki temu staje się możliwe życie lepsze jakościowo i szczęśliwsze.

126869745_197908602074883_43534698879838

MACIEJ PANABAŻYS

Niczym żółw, cenię przestrzeń wewnętrzną, w zewnętrznej poruszam się powoli, lecz wytrwale. Przywiązuję wagę do ciężaru, kontaktu z ziemią i łączenia go z lekkością ducha.

Zajmuję się kryzysem w relacjach, wspieram pary pragnące pogłębić swój związek. Jestem instruktorem Qi gong metody Mantaka Chia. Piszę baśnie, interesuję się symbolami, archetypami, zgłębiam też tradycje alchemiczne wschodu i zachodu. W wolnych chwilach robię drewniane łyżki. Mieszkam na czubku góry, na skraju łąk i bukowego lasu.

Język Ruchu jest dla mnie jogą zachodu wyrastającą z greckiej myśli filozoficznej i wykorzystującą rozumienie świata wypracowane przez nowożytną naukę i psychologię. Dzięki niemu łatwiejsze staje się połączenie odczuwania z rozumieniem – siebie, innych ludzi i otaczającego świata.

BeaR-680x1024.jpeg

BEATA RUTKOWSKA

Jestem Coachem Tańcem i Ruchem. Z moimi klientami „tańczę pomiędzy słowami”, Odpowiedzi na pytania szukamy zagłębiając się w ciele i ruchu, który naturalnie łączy się z myśleniem i emocjami.
Jestem również absolwentką Podyplomowej Psychologii Społecznej na SWPS,  Treningu umiejętności trenerskich, tancerką od dziecka i instruktorką tańca z 13 letnim doświadczeniem. Aktualnie kończę Roczny Kurs Świadome Ciało i Język Ruchu, przygotowujący do pracy indywidualnej i z grupami.
Realizuję otwarte warsztaty świadomej pracy z ciałem i ruchem  i sesje indywidualne, oparte o narzędzia Języka Ruchu Laban/Bartenieff (LBMS) oraz rozwojowego aspektu Terapii Tańcem i Ruchem (DMT). Poza tym nauczę tańczyć każdego. Od lat jestem związana z salsą.
Język Ruchu jest moją pasją i drogą do bardziej uważnego i autentycznego życia. To mój sposób na codzienny kontakt ze sobą: emocjami, myślami, ciałem, a także kontakt z drugim człowiekiem. Pogłębianie świadomości ciała znacząco zmienia postrzeganie świata, uwrażliwia i uobecnia w tu i teraz.

50349646046_bbb8c9c6a0_o.jpg

TERESA SPITULSKA

Jesteś całością. Wszystko czego Ci potrzeba już jest w Tobie.

Jestem dyplomowaną masażystką. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z ciałem. Wiedzę specjalistyczną zdobywałam na licznych kursach z zakresu masażu i terapii ruchem oraz na studiach psychologicznych.

Specjalizuję się w Manualnej Terapii Twarzy – Facemodeling, Japońskim Liftingu Twarzy metodą Kobido, masażu Gua Sha. Moim spotkaniom z klientem towarzyszy intencja „wymasuj piękno, wmasuj zdrowie”, ponieważ zrelaksowana i piękna twarz jest efektem spokojnego i szczęśliwego ducha, zrelaksowanego i zdrowego ciała. Dzięki różnorodnym, alternatywnym metodom i podejściom do leczenia, odblokowuję potencjał samo uzdrowienia u każdej osoby.


Praktykuję holistyczną pracę poprzez Lomi Lomi Nui, Hawajski Masaż Terapeutyczny, który często jest początkiem pięknej podróży w przestrzeń dotyku. Prowadzę warsztaty relaksacyjne z tańca intuicyjnego, technik oddychania oraz świadomej pracy poprzez ciało, pozostając blisko emocji i ich zapisu w ciele. Zgłębiam ten temat jako Trener Języka Ruchu i Świadomej Pracy z Ciałem.  Pasjonują mnie góry, przyroda i medytacja w ruchu.

131892730_217864646745945_44333894105909

MARTA SMAGOWICZ

Ruch i taniec są dla mnie sposobem na dobre życie w bliskim kontakcie ze sobą. Jestem zafascynowana bogactwem, jakie język ruchu wniósł do mojego życia i relacji. Chcę dzielić się doświadczeniem praktyki świadomego ruchu i świadomego życia w ciele z innymi osobami. Od wielu lat jestem związana ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Cieszę się, że mogę teraz współtworzyć organizację zajmującą się świadomym życiem w ciele i językiem ruchu. Ukształtowała mnie działalność społeczna w środowisku Stowarzyszenia Polis.


W pracy z ludźmi ważny jest dla mnie szacunek, otwartość, zrozumienie, dawanie przestrzeni i drugiej oraz kolejnej szansy. Chciałabym, aby działania Fundacji docierały do wielu osób, a w szczególności do osób i grup, dla których dostęp do praktyki ruchowej może być ograniczony. Kocham taniec, który jest obecny w moim życiu od dziecka, taniec towarzyski, funky, taniec orientalny. Praktyka improwizacji i LBMS dały mi poczucie swobody, wolności i radości. Odnajdowanie połączeń z ciałem i w ciele w różnych formach ruchu – w oddechu, na spacerze, jodze, w wodzie, tańcu, improwizacji wspiera połączenie ze sobą, z naszymi potrzebami. Odkąd pamiętam uczę się języków. Rozumienie słów, zdań, znaczeń, znaków w alfabecie, kodów kulturowych jest moim sposobem na rozwój i rozumienie świata. Język ruchu jest kolejnym językiem, który zgłębiam i który pomaga mi rozumieć świat i siebie. Podróż zanurzona w język ruchu jest ciągle we mnie i przede mną.

131152491_212863430579400_38467488274267

MONIKA NAJDA

Na początku istniał dla mnie tylko ruch, potem poznałam emocje.. teraz? istnieje dla mnie świadomość ich połączeń.

Na co dzień pracuję jako fizjoterapeutka oraz terapeutka Reiki Usui Shiki Ryoho. Zajmuję się pracą z drugim człowiekiem i historią, która jest zapisana w jego ciele. Wspieram proces regeneracji i samouzdrawiania jego organizmu. W mojej pracy ważne jest, aby traktować człowieka w sposób holistyczny. Nie przez pryzmat samego ciała ale poprzez połączenie Ciała- Umysłu i Duszy. Długo nie mogłam znaleźć narzędzia, które wspierałoby procesy regeneracji organizmu od strony psychicznej aż w końcu poznałam język ruchu.

Język ruchu jest dla mnie wspaniałą formą, która pozwala na doświadczenie historii życia niesionej przez nasze ciała. Pozwala doświadczyć wszystkich uczuć i przekonań, tych dobrych, ale i również tych, które nam nie służą i tym samym destrukcyjnie wpływają na nasze zdrowie. Pozwala nam zaakceptować fakt, że nasze życie leży w naszych rękach i daje nam możliwość doświadczenia zmiany. Praca z własnymi przekonaniami i uczuciami pozwala nam zaprzyjaźnić się z historią swojego ciała oraz stworzyć nowy/ piękniejszy jej rozdział.

sylwia-684x1024.jpg

SYLWIA LEWCZUK

Taniec i ruch fascynuje mnie od zawsze. Swoboda bycia w ciele, które jest w przepływie daje mi głębokie poczucie harmonii. Chcę się dzielić z innymi radością bycia w ciele, w rozpoznawaniu unikalnego języka ruchu jaki każdy z nas ma. Równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i emocjami można odnaleźć w głębokiej świadomości połączeń w uważnym tańcu, medytacji duszy.

Jestem psychologiem, prowadzę własną praktykę oraz warsztaty medytacyjne i rozwojowe wykorzystując techniki używane w Dance Movement Teraphy (DMT) oraz Laban/Bartenieff Movement System (LBMS). Moim klientom pomagam w odnalezieniu ich indywidualnej drogi życiowej. Bardzo ważne tematy z jakimi pracuję na co dzień, to poczucie własnej wartości, kobiecość, seksualność oraz duchowość. Tworzenie bezpiecznej, życzliwej i pełnej akceptacji przestrzeni dla osób, z którymi pracuję jest dla mnie priorytetem.

Najbliższe mojemu sercu jest rozwijanie uważnej świadomości, autentyczne i odważne bycie Sobą w życiu, w ciele, w tańcu i duszy. Poprzez uświadamianie sobie połączeń, ucieleśnienie, uważność i wiedzę, odkrywam jaką potęgą w rozumieniu siebie jest język ruchu i mądrość ciała. Nieustannie zaskakują mnie kolejne pokłady informacji i historii zapisanych w moim ciele. Są to jedne z niewielu technik pracy, która mnie nie nudzą. Fascynuje mnie wielowymiarowość i skuteczność narzędzi, którymi będziemy się dzielić w przestrzeni Fundacji.

84312109_541694986434586_209807988043966

KASIA NOWAK - KOWAŁOWSKA

Project DescriptionThis is your Project Description. It’s a great place to describe your Project in more detail. Add images and provide visitors with essential information about your work, including the project length, partnerships or any successful outcomes. To hook new potential clients, show how your work has provided solutions for past clients.

102429175_10223588497639696_584977861722

MARTINA STĘPOSZ

Taniec towarzyszy mi od dziecka. Do dziś pamiętam, jak miałam 7 lat i tańczyłam po całym pokoju ze szczotką do włosów śpiewając piosenki Wtedy, jako dziecko, nie wiedziałam jeszcze, jaki ładunek emocjonalny niesie ruch i że zwiążę z nim całe swoje dorosłe życie. Zaczęłam tańczyć jako nastolatka – głównie taniec uliczny Hip Hop, który powstawał w latach 70. w Nowym Jorku. Zafascynowana tą formą ruchu przez lata pogłębiałam swoją wiedzę, czy to na regularnych zajęciach, czy na warsztatach z legendami tego stylu. Obecnie tańczę we wrocławskiej ekipie Zaburzeni. W międzyczasie odkrywałam inne style i formy ruchu i moja ciekawość zaprowadziła mnie do pracy z Językiem Ruchu i świadomością ciała i wtedy zaczęła się moja przygoda o zupełnie innym wymiarze. Najważniejszym dla mnie aspektem tej pracy to możliwości, jakie daje w wyrażaniu siebie i swoich emocji. Praktyka LBMS i Język Ruchu pozwalają zrozumieć to, co w środku, poczuć autentyczną wolność, którą kocham całym sercem. Fascynują mnie możliwości ludzkiego ciała, ogrom śladów, które zostały zapisane w ciele i które, uświadomione, pozwalają na życie pełne pasji i autentyczności. Obecnie jestem podróżniczką, tancerką, Trenerem Języka Ruchu i Świadomej Pracy z Ciałem. Ukończyłam Roczny Kurs Świadome Ciało i Język Ruchu, a w tym roku przeszłam kwalifikacje i rozpoczęłam naukę w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, co da mi jeszcze więcej narzędzi do rozwojowej pracy z ludźmi. Jako osoba wysoce wrażliwa wykorzystuję swoją empatię do pracy z ludźmi, czy to na warsztatach świadomej pracy z ciałem, czy na zagranicznych wyprawach, które czasem prowadzę. Najważniejsze jest dla mnie zawsze to, co prawdziwe, autentyczne, głebokie relacje międzyludzkie.